NÁPOVĚDA

Jak vložit inzerát?

Po kliknutí na odkaz "přidat inzerát" v horní části obrazovky se zobrazí formulář pro vložení inzerátu. Formulář je logicky uspořádán po krocích, které je třeba postupně projít. Pokud neprojdete všechny kroky, inzerát se na server nevloží. Tučně označené položky jsou povinné, zbytek je volitelný. Po vyplnění položek systém automaticky pošle e-mail na adresu, kterou jste zadali v kroku 1 z důvodu ověření uživatele. Kliknutím na odkaz uvedený v této e-mailové zprávě inzerci aktivujete. Do této doby se inzerát nezobrazuje. Je možné, že ani po aktivaci, se Váš inzerát na serveru hned neobjeví viz dále Inzerát se po potvrzení aktivačního mailu nezobrazuje.

Důležité: Při vyplňování formuláře pro vložení inzerce musíte vložit platnou e-mailovou adresu. Na adresu kterou vyplníte přijde autorizační mail, který budete muset potvrdit pro úspěšné vložení inzerce na server. Při vložení neplatné e-mailové adresy, nebude inzerát na serveru zobrazen.

Tip: Pokud se při prohlížení inzerátů nacházíte v rubrice, kam byste chtěli přidat inzerát a kliknete na odkaz "přidat inzerát", systém automaticky předvyplní ve formuláři pro přidání inzerce danou rubriku.

Jak přidat k inzerátu fotografii?

Pokud chcete k inzerátu přiložit fotografii, můžete tak učinit v kroku 2 při vkládání inzerce na server nebo později při editaci inzerátu. K inzerátu je možné nahrát maximálně 4 fotografie. Velikost jedné fotografie by neměla překročit 250 kB a formát obrázku musí být JPG, GIF nebo PNG.

Smazání/editace inzerátu

Pod každým inzerátem je malé zápatí, kde jsou volby "upravit" a "smazat". Abyste mohli inzerát smazat/editovat, potřebujete znát heslo, které jste zvolili při vložení inzerce na server.

Další možnost editace/smazání naleznete v potvrzovacím mailu, který vám přišel při vložení inzerce na server. Mail obsahuje link, který umožní přímou editaci. Doporučujeme potvrzovací mail nemazat a schovat pro možnost další práce s inzerátem.

Tip: V pravé horní části obrazovky klikněte na odkaz "moje inzeráty", vložte e-mail a heslo a po úspěšném ověření se zobrazí všechny inzeráty spojené s vaším e-mailem a heslem.

Ztráta hesla

Pokud se Vám stalo, že jste zapomněli heslo, můžete ho zjistit kliknutím na editační link, který Vám byl automaticky zaslán při vložení inzerce na server. Další možnost je kliknout na odkaz "moje inzeráty" pod hlavičkou webu a v odkazu "Zapomněli jste heslo" zadat svoji e-mailovou adresu, kterou jste zadali při vložení inzerce na server. Za několik minut by měla do Vaší mailové schránky přijít zpráva obsahující editační link. Pokud vložíte jinou mailovou adresu, heslo nebude zasláno.

Kolik inzerátů je možné vložit v jednom dni?

Na server je možné vložit neomezený počet inzerátů splňující podmínky webu.

Nepřišel mi potvrzovací mail, co mám dělat?

Pokud po vyplnění formuláře pro přidání inzerce nepřišel na Vaši e-mailovou adresu potvrzující mail pro umožnění zveřejnění inzerátu, zkontrolujte následující:

 1. zadali jste správně mailovou adresu bez překlepů?
  Velmi často se maily vrací jako neplatné a proto se k uživateli potvrzovací mail vůbec nedostane (Recipient address rejected: User unknown) (Sorry, no mailbox here by that name) apod.
 2. nebyl potvrzující mail přesunut do složky nevyžádaná pošta?
 3. neoznačil Váš mailový program potvrzovací mail za spam a nesmazal ho?
 4. nemáte problém s mailovou schránkou, jiné maily vám chodí?

Nejčastější problémy s mailovou schránkou:

 • byl překročen limit maximálního počtu zpráv
 • byla překročena disková kapacita přiřazená Vaší mailové schránce (Mailbox disk quota exceeded)
 • uživatel začal používat novou mailovou adresu
 • mailový účet je nedostupný (Mailbox is currently disabled)

Inzerát se po potvrzení aktivačního mailu nezobrazuje

Inzeráty prochází vnitřním systémem kontroly. Z tohoto důvodu je možné, že se inzerát zobrazí na serveru s časovou prodlevou, která může trvat i den nebo déle. V případě, že se Váš inzerát na serveru nezobrazil, zkontrolujte, zda nebyla porušena pravidla webu. Inzerát může být bez upozornění odstraněn i dodatečně bez ohledu na to, zda byl již zvýrazněn pomocí SMS zprávy.

Nejčastější zamítnuté inzeráty mají obsah:

 • inzerce propagující rychlé nebo bezpracné výdělky
 • inzerce práce z domova se snadným výdělkem
 • hubnutí
 • multilevel systémy
 • pyramidové hry
 • propagace léků, přírodních přípravků a podpůrných prostředků
 • různé provizní systémy, půjčky
 • inzerce se stejným nebo podobným obsahem
 • spamy
 • inzerce je vložena do jiné kategorie než patří
 • inzerce na nelegální produkty, kopírování nosičů apod.
 • inzerce se špatnou češtinou pocházející zjevně ze zahraničí

Jak kontaktovat inzerenta?

Inzerenta můžete kontaktovat pomocí odpovědního formuláře, který je umístěn v detailu každého inzerátu. Formulář vyplňte pečlivě, zvlášť svoji mailovou adresu, aby Vás mohl inzerent v případě zájmu kontaktovat. Z technických důvodů není možné potvrdit, že zpráva uživateli opravdu přišla, systém pouze zobrazí informaci o jejím odeslání. Je pak už jen na příjemci zprávy, zda na tuto zprávu bude reagovat nebo ne.

Vyhledávání

V celém systému je možné fulltextově vyhledávat ve všech kategorích a to formou základního vyhledávání nebo rozšířeného vyhledávání.

Základní vyhledávání naleznete v hlavičce stránky. Zadejte hledané slovo a kliknutím na tlačítko "hledej" zobrazíte inzeráty, které obsahují zadané klíčové slovo.
Rozšířené vyhledávání lze zobrazit kliknutím na odkaz "rozšířené vyhledávání" umístěném pod klasickým vyhledáváním. Po kliknutí na tento odkaz se zobrazí rozšířené volby platné pro danou kategorii.

Přišla mi odpověď na inzerát, která se mi zdá podezřelá

Pokud na Vaši e-mailovou adresu přišla odpověď, která se Vám zdá podezřelá, nereagujte na ni. Spammer pravděpodobně využil kontaktní formulář, který je pod každým inzerátem pro kontakt s inzerentem a zaslal přes ni svoji podvodnou zprávu. Do doby než na mail NEODPOVÍTE, nezná odesílatel Vaši mailovou adresu. Získá ji až tehdy, kdy na ni sami odepíšete.

Důležité: do textu inzerátu nepište svou mailovou adresu, podvodníci by ji pak snadno mohli zjistit a zasílat na ni obtěžující maily (spammy)

Varování před podvodníky

Rádi bychom uživatele vyzvali k zvláštní opatrnosti při nákupu zboží a služeb přes internet. K přihlédnutím na to, že se na internetu pohybují i podvodníci je třeba na tuto skutečnost neustále myslet a dodržovat několik zásad mezi které patří například:

 • zásadně neposílejte peníze předem
 • vyhněte se pokud možno obchodování se zahraničím
 • zboží si nejlépe vyzvědněte/předejte osobně a informujte se o jeho původu/záruce
 • nereagujte na inzerci s nereálnou nabídkou/cenou

Pokud se setkáte s inzercí psanou lámanou češtinou, jedná se většinou o inzerci ze zahraničí přeloženou softwarovými překladači. Takový inzerát může vypadat například takto:
"my mají dvě krásné kapucín opice chceme dát pozor na přijetí jsou dobře vyškoleni přátelský hrát s dětmi a ostatní domácí zvířata, jsou veterináři kontrolovat, očkovaná a ukázala se jako prostá choroby, kontaktujte pro více informací."
Tyto inzeráty ignorujte.

Metody podvodníků se neustále zdokonalují, je možné že inzerát bude po gramatické stránce v pořádku a přesto je původem od podvodníka ze zahraničí. Tito podvodníci (v angličtině scammers) často využívají služeb profesionálních překladatelů, snaží se vyvolat dojem důvěryhodnosti a získat tak důvěru lidí. Je možné, že se také vydávají za nějakou známou instituci, nejčastěji banku a snaží se získat informace týkající se například čísla bankovních účtů.

Další nebezpečnou věcí je převod peněz za provizi, podvodníci potřebují prostředníka pro legalizaci svých peněz. V žádném případě na takové nabídky nereagujte i za cenu zajímavé provize, jednalo by se navíc o porušení zákona.